Negyedik helyezés a Fut a cég bajnokságon

A Terézvárosi Polgármesteri Hivatal csapata a 2018-as, kilenc eseményből álló Fut a cég sorozatban hét sportrendezvényen vett részt.
Dr. Preczlik Gábor, dr. Mogyorósi Sándor jegyző, dr. Rákossy Balázs államtitkár és Kocsis Árpád BSI-igazgató Fotó: www.futanet.hu

Több mint 800 cég kapcsolódott be az országos versenysorozatba, közülük 26. helyen végzett a terézvárosi csapat. Futás, úszás, kerékpározás, túrázás, gyaloglás szerepelt a programban. A legalább 4 eseményen pontot szerzett cégektől beérkezett alkalmazotti létszámadatok alapján alakult ki a kategóriánkénti végeredmény (mikro: 10 fő alatti; kis: 10–49 fő közötti; közép: 50–249 fő közötti; nagy: 250–999 fő közötti; óriás: 1000 feletti). Az 50–249 fő közötti kategóriában az HBO Holding Zrt. lett az első 282 ponttal, a Merkbau Kft. 210 ponttal a második, a Bergmann Könyvelő Iroda Kft. a harmadik 196 ponttal, és a Terézvárosi Polgármesteri Hivatal végzett a negyedik helyen 180 ponttal.

A 2019. január 23-i díjátadó ünnepségen értékelték a kategóriák legjobbjait, összesen 31 céget. A rendezvény kiemelt vendége dr. Rákossy Balázs, a Pénzügyminisztérium államtitkára volt. A díjkiosztóra a versenysorozat abszolút első helyezettje, a Robert Bosch Kft. székhelyén került sor. Az oklevelet dr. Mogyorósi Sándor jegyző és dr. Preczlik Gábor csapatvezető vette át, megjegyzendő, hogy mindketten részt vettek a pontgyűjtésben is.

2018-ban összesen 529 km-t futottunk. A Balatonban és a Velencei-tavon összesen 27 km-t úsztunk. A Velencei-tó körül 206 km-t pedáloztunk, 52,5 km-t túráztunk (túraduatlonon és triatlonon). Gyalogoltunk a SPAR Budapest Maraton Fesztiválon, összesen 31 fő teljesítette a 2,5 km-es távot.

A Fut a cég versenyben az eddigi legjobb helyezésünket az Aldi Női Futógálán értük el 2018. május 27-én, ahol a 3x2 km-es vegyes váltónk a 10. helyen végzett Bazsika Mónika, Dargai Sándor, Sarkar Nirmal teljesítményével. A 2018. június 10-én rendezett K&H Mozdulj! minimaraton-váltóban a női csapatunk által elért hatodik hely volt a másik nagy siker. A Lázok Etelaky Sára Magdolna, Horváthyné Fűrész Anna, Katonáné Szabó Ildikó trió érte el ezt az előkelő helyezést.